Tą naturalną mieszankę chroniącą przed owadami w prosty sposób przygotujesz samemu w domu.

Koniec z kupowaniem rozmaitych środków na owady! Tą naturalną mieszankę chroniącą przed komarami, muchami i innymi owadami w prosty sposób przygotujesz samemu.

Komary i muchy potrafią być prawdziwym utrapieniem. Środki dostępne w sklepach są skuteczne, ale niestety bardzo często zawierają wiele szkodliwych, toksycznych substancji. Świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie naturalnej mieszanki o równie efektywnym działaniu i o wiele lepszym składzie.

Potrzebujesz:

  • Pół szklanki octu
  • Pół szklanki oleju roślinnego
  • Pół szklanki szamponu

Postępowanie:

Wszystkie składniki wlej do butelki ze spryskiwaczem. Dokładnie je wymieszaj tak, aby całkowicie się połączyły. Spryskaj powstałą mieszanką wszystkie powierzchnie, w których najczęściej pojawiają się owady.

Spray ten jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt domowych oraz całkowicie nietoksyczny. Po spryskaniu całego domu muchy i komary znikną w ciągu kilku godzin.

Alpa Francówka i goździki – świetny sposób na muchy i komary

Potrzebujesz:

  • Alpa Francówka
  • 20-30 goździków
  • Kilka misek

Postępowanie:

Wlej butelkę Alpy Francówki do miski, a następnie dodaj goździki. Podziel mieszaninę na mniejsze porcje, a następnie postaw kilka misek obok drzwi czy okien w każdym pomieszczeniu. Dzięki temu muchy, komary oraz osy nie będą wlatywać do domu.

Moc nagietka

Muchy oraz komary nie znoszą zapachu nagietka. Roślina ta ma różne odmiany, a każda z nich posiada ładne kwiaty i ozdobne liście. Oprócz walorów estetycznych, kwiat ten może być niezwykle pożyteczny. Posadź nagietki wokół tarasu, a ich zapach odstraszy uciążliwe owady.

Skuteczna pułapka na komary – działa wewnątrz i na zewnątrz

Drożdże w połączeniu z cukrem lub miodem tworzą świetną i łatwą w wykonaniu pułapkę na komary. Sekret tkwi w dwutlenku węgla uwalnianym poprzez fermentację i cieple przyciągającym komary.

Potrzebujesz:

  • 1/4 szklanki brązowego cukru
  • 1/4 łyżeczki suchych lub świeżych drożdży
  • 1 szklanka ciepłej wody
  • Przezroczysta dwulitrowa butelka

Postępowanie:

Wsyp brązowy cukier do ciepłej wody i dokładnie wymieszaj aż do całkowitego rozpuszczenia. Przetnij butelkę na pół i wlej do niej ostygnięty roztwór. Na koniec dodaj drożdże, które nie wymagają mieszania. Odwróć połowę butelki z szyjką do góry – jeśli ścianki nie przylegają do siebie, przykryj je taśmą izolacyjną.

Dolną część butelki owiń w coś czarnego np. czarną taśmę lub tkaninę. Górna część powinna pozostać przejrzysta. W jaki sposób zadziała pułapka? Komary najczęściej chowają się w ciemnych miejscach oraz tam, gdzie czują dwutlenek węgla. Wlecą do środka, ale nie będą mogły się wydostać.

Sztuczka na kleszcze i komary

Kleszcze potrafią skutecznie zniechęcić do spacerów po lesie lub odpoczynku na łonie natury. Świetnym sposobem na ich odstraszenie jest wykorzystanie kopru włoskiego. Wystarczy włożyć go do skarpety lub bawełnianego woreczka, zawiązać sznurkiem oraz zmiażdżyć kilka razy (2-3) za pomocą tłuczka do mięsa. Następnie należy włożyć woreczek z koprem w skarpetkę, aby aromat wydobywający się z woreczka odstraszał nie tylko kleszcze ale również komary.

error: Treść zabezpieczona !!