Jak zadbać o włosy aby były zdrowe i piękne – stosuj ten domowy środek, a nie poznasz swoich włosów

Masz przesuszone, zniszczone włosy? Czy wiesz jak je wzmocnić i sprawić by lśniły? Mam dla Ciebie kilka sprawdzonych, naturalnych sposobów. 

Mocne i lśniące włosy to przede wszystkim systematyczna pielęgnacja, odpowiednio dostosowana do Twoich włosów. Doskonale przydadzą się tutaj naturalne sposoby, które znają i sprawdziły nasze babcie.

Mleko i miód

Jak widzicie, nie tylko na przeziębienie, ale także i na włosy! Przygotowana z nich maseczka odżywia i wzmacnia włosy oraz nadaje im blasku.

Piwo

Tak, piwo! Jego składniki – słód, chmiel i drożdże, dostarczają witamin i minerałów, które odżywiają włosy. W efekcie włosy rosną szybciej i zdrowsze. Zrób płukankę z piwa, a Twoje włosy staną się lśniące, gładkie i dobrze odżywione.

Olej rycynowy

Olej rycynowy od wieków stosowany jest w medycynie. Nacieranie włosów olejem sprawi, że będą grubsze, mocniejsze i dobrze nabłyszczone oraz będą szybciej rosnąć.

Aloes

Kto nie zna tego specyfiku? Jego podstawowe właściwości to nawilżająca i kojąca. Doskonale poradzi sobie z przesuszoną skóra głowy oraz z łupieżem.

Stosowanie żelu z aloesu na włosy sprawi, że będą bardziej miękkie i lepiej będą się układały.  Wzmacnia także meszki włosowe.

Banan

Właściwości banan to przede wszystkim nawilżanie i odżywianie włosów. Sprawia, że włosy staja się mocniejsze, nie łamią się i zapobiega rozdwajaniu się końcówek.

Ocet jabłkowy

Jest także idealnym lekarstwem na wypadanie włosów. Sprawia, że włosy stają się mocniejsze, zapobiega ich wypadaniu oraz dzięki niemu włosy rosną mocniejsze i zdrowsze. Płukanka z octu nadaje im wyjątkowego blasku.

Od dawna wiadomo, że najlepsze to, co naturalne.

Ostatnio coraz częściej wraca się do starych, sprawdzonych metod, nie tylko jeżeli chodzi o zdrowie. Nie musisz wydawać pieniędzy na najlepsze reklamowane produkty.

Wystarczy sięgnąć po to, co naturalne i dostępne w każdym niemal sklepie. Dzięki nim możesz cieszyć się pięknymi, długimi i lśniącymi włosami.

error: Treść zabezpieczona !!