Co się wydarzy, gdy spryskasz lodówkę ze stali nierdzewnej – Wyniki przekraczają oczekiwania.

Nie przyszłoby Ci zapewne do głowy, żeby używać tego produktu przy czyszczeniu lodówki wykonanej ze stali nierdzewnej.

Niemniej, w artykule, który dzisiaj prezentujemy, możesz zostać przekonany o nieoczywistym, lecz realnym użyciu, jako że staje się on niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce z plamami i śladami palców na nierdzewnej powierzchni!

Oto sposób przygotowania:

Potrzebujesz zaledwie odrobiny WD-40, aby przywrócić blask stali nierdzewnej. Rozprowadź minimalną ilość na mikrofibrę, która jest miękka. Nakładaj równomiernie, zamiast ruchów okrężnych, postępuj wzdłuż „słojów” stali. Po 10 minutach, przystąp do polerowania przy użyciu suchej ściereczki z mikrofibry.

Czyszczenie to ma dodatkowy plus – WD-40 może zniwelować małe zarysowania i po czyszczeniu nie zostają ślady palców. Na każdej powierzchni ze stali nierdzewnej efekt będzie oszałamiający.

Oto jeszcze inne sztuczki z WD-40:

Wywabia plamy

Doskonały środek do tego zadania, nawet w przypadku gumy do żucia, wystarczy zastosować kilka aplikacji. Gołębie, które nie są mile widziane na balkonach czy parapetach, będą omijały miejsca spryskane WD-40. Nie szkodzi to ptakom, one jedynie nie przepadają za tym zapachem. Jeśli chcesz uzyskać efekt wodoodporności na swoich butach o gładkiej powierzchni, trochę WD-40 zdziała cuda.

Trudności z ściągnięciem pierścionka, gdy palce puchną?

Spryskaj odrobinę WD-40 i problem zniknie. Przeciw zamarzaniu szyb samochodowych użyj WD-40, oszczędzisz rano czas na skrobanie. WD-40 może skutecznie chronić szklane powierzchnie w łazience przed kamieniem, wystarczy nałożyć go na suche szkło.

Chcesz, aby nożyce nie tępiły się zbyt szybko?

Spryskaj WD-40 sprawi, że ostrza będą się „samoostrzyć” podczas użytkowania. Zamarznięte zamki samochodowe łatwo pokonać, aplikując trochę WD-40. WD-40 pomoże także w przypadku, gdy masz problem z oddzieleniem szklanych misek czy kubków – spryskaj, a potem łatwo je rozdzielisz.

Guma do żucia przyklejona do włosów?

Nie sięgaj od razu po nożyczki, sprysk WD-40 pozwoli Ci ją bez trudu usunąć.

Na koniec, plamy po herbacie na blacie kuchennym?

WD-40 na gąbkę, delikatnie przetrzyj, i pamiętaj o dokładnym spłukaniu wodą.

error: Treść zabezpieczona !!