Jak sprawdzić czy czy w twoim ciele panują grzyby. Prosty i szybki test. Wykryj zagrożenie w porę.

Przewlekłe zmęczenie, częste przeziębienia, bóle brzucha, skłonność do infekcji bakteryjnych i wirusowych, to wszystko może być spowodowane zbyt dużą ilością grzybów w organizmie. 

Grzybica organizmu wywołana przez drobnoustroje z rodzaju candida, przyczynia się do powstawania niebezpiecznych infekcji i osłabienia układu odpornościowego. Zazwyczaj dość trudno jest rozpoznać jej objawy, które łatwo pomylić z innymi schorzeniami.

Może powodować biały nalot na języku, wzdęcia, nieprzyjemny zapach z ust, zmęczenie czy uszkodzenia paznokci. Często bywa skutkiem długotrwałej antybiotykoterapii, przyjmowania niektórych leków, nieprawidłowej flory bakteryjnej jelit lub złej diety.

Jak samodzielnie wykonać test na grzybicę za pomocą śliny?

Jeżeli chcemy sprawdzić, czy organizm zmaga się z nadmierną ilością szkodliwych grzybów, można przeprowadzić krótki i prosty test, z wykorzystaniem śliny. To całkowicie darmowa metoda, która szybko pozwoli wykryć kandydozę.

Wystarczy, że rano zaraz po przebudzeniu, wyplujesz trochę śliny do szklanki wypełnionej wodą. Aby poznać wynik eksperymentu, należy obserwować zachowanie śliny co kwadrans, przez okres jednej godziny.

Jeżeli opadnie ona na dno szklanki w postaci jednego, regularnego strumienia i ulegnie rozpuszczeniu, oznacza, że ilość grzybów candida w naszym organizmie jest w normie i nie ma powodu do zmartwień.

Kiedy jednak powinna zapalić się czerwona lampka?

  • Kiedy na dnie szklanki wytworzy się osad
  • Kiedy w szklance widoczne będą smugi lub sznury śliny
  • kiedy ze śliny powstanie rozproszona chmura, z drobinkami

Każdy z tych trzech wyników, sygnalizuje, że nasz organizm nie radzi sobie z toksycznymi patogenami z gatunku candida. Nie należy lekceważyć zaistniałego problemu.

Każda nieleczona infekcja jest zagrożeniem dla zdrowia i może prowadzić do rozwinięcia się groźnych chorób.

error: Treść zabezpieczona !!