Jest to świetny domowy nawóz do truskawek. Wykonany wiosną, zapewnia duże zbiory. Instrukcje.

Miłośników truskawek jest wielu. Miłośnicy truskawek będą mogli powiedzieć, że są one naprawdę wyjątkowe, jeśli kiedykolwiek próbowaliście ich we własnym ogrodzie.

Uprawa truskawek w ogrodzie może być trudna. Trzeba wyjątkowo dbać o swoje rośliny. Ważne jest, aby odpowiednio nawozić rośliny i pozbyć się wszelkich zeschniętych liści.

Nie musisz uciekać się do metod chemicznych, aby uzyskać dobre zbiory. Istnieje kilka domowych sposobów, które okazały się skuteczne. Należy pamiętać, że truskawki muszą być nawożone w drugim roku po posadzeniu. Należy to zrobić jak tylko stopnieje śnieg na wiosnę.

Nawóz z chleba

Wyjątkowym sposobem na zrobienie własnego nawozu jest wykorzystanie chleba do stworzenia mieszanki. Umieść chleb w dużej patelni. Zalej chleb wodą, aby upewnić się, że nie pływa w wodzie. Następnie należy pozwolić chlebowi fermentować przez 6-10 dni.

Powstałą mieszaninę należy rozcieńczyć wodą w stosunku 1:10. Ponieważ drożdże są składnikiem truskawek, który tworzy korzystne środowisko dla wzrostu dużych i zdrowych owoców, nawóz ten może mieć na nie pozytywny wpływ. Gleba zostaje zakwaszona i przyciąga pożyteczne zwierzęta, co z kolei zwiększa plony.

Pokrzywa

Jeśli chcesz uzyskać wysokie plony, ochrona truskawek przed szkodnikami jest niezbędna. Istnieje skuteczny nawóz, który odstrasza szkodniki. Nawóz ten zawiera również potas i azot. Dzięki tym składnikom rośliny truskawek rosną szybciej i są szersze.

Do przygotowania nawozu potrzebna będzie pokrzywa. Po zakupie rośliny, umieść ją w pojemniku z wodą. Mieszaj mieszankę dwa razy w ciągu dnia. Przygotowaną mieszankę wymieszaj z wodą w proporcji 1:20.

Kwaśne mleko

Rozwój owoców truskawki znacznie przyspieszają produkty mleczne, które zostały poddane fermentacji. Eksperci zalecają mieszanie kwaśnego mleka z obornikiem i popiołem drzewnym, aby zmaksymalizować rozwój rośliny. Możesz skutecznie wyeliminować roztocza i mszyce, stosując kwaśne mleko w połączeniu z wodą.

Obornik drobiowy

Obornik drobiowy zawiera dużo azotu, który jest dobry dla truskawek. Obornik ten nie powinien być stosowany przed rozpoczęciem kwitnienia truskawek. Upewnij się, że przygotowany roztwór stoi co najmniej 3 dni zanim go zastosujesz.

Wysokie plony i ochrona: To jest rozwiązanie

Omówimy teraz rozwiązanie, które chroni truskawki przed szkodnikami. Wspomaga również ich wzrost, dzięki czemu można spodziewać się wysokich plonów.

Oto co jest potrzebne do przygotowania roztworu:

  • 2 g kwasu borowego w proszku
  • 1 łyżeczka jodu
  • 1 – 2 litry wrzącej wody
  • 1 szklanka popiołu drzewnego
  • 2 g nadmanganianu potasu

Sposób przygotowania:

Najpierw mieszamy ze sobą wodę i popiół. Po ostygnięciu możemy dodać resztę składników. Po wymieszaniu wszystkiego razem, pozwalamy wodzie całkowicie ostygnąć przed dodaniem pozostałych składników. Następnie oddzielamy popiół od całej cieczy. Specyfik ten nakładamy za pomocą opryskiwacza. Robi się to, gdy truskawki jeszcze nie kwitną. Spryskujemy rośliny wodą, aż do uzyskania pełnej wilgotności.

Chroń swój czosnek i mniszek lekarski

Mniszek jest dobrą opcją, aby zapobiec szkodnikom i grzybom. Przygotuj roztwór 500 g mniszka lekarskiego i 10 litrów wody. Czosnek to kolejna opcja, która odpycha szkodniki. Aby to zrobić, wymieszaj 2 główki czosnku i skórkę z 10 litrami ciepłej wody. Ta substancja może być używana do zwalczania mszyc, a także innych szkodników.

error: Treść zabezpieczona !!