Dziękuję sąsiadowi za radę: Genialny polepszacz do wysiewu warzyw: uprawiam tak marchewkę, rzodkiewkę i seler.

Tegoroczna zima była wyjątkowo mroźna. Żegnamy się z nią, ale powoli i przygotowujemy wszystko do wiosennego sadzenia. Chcę pokazać Ci świetny pomysł na wysiew nasion w wytłaczance do jaj. Dzięki tej metodzie sadzonki rosną szybciej i otrzymasz warzywa dużo wcześniej.

Najpierw w ten sposób sieje rzodkiewki, później to samo robię z marchewką i selerem.

Widziałam tę sztuczkę w ogrodzie sąsiada, powtórzyłam ją u siebie w zeszłym roku i teraz nawet nie myślę o innych opcjach, gdyż ta jest prosta i genialna! Dzięki temu sposobowi,  Twoje rośliny są chronione przed chwastami, a Ty dbasz o ściółkę podczas rozkładu kartoników.

Dodatkowo regularne rozstawienie warzyw dzięki otworom w kartonikach sprawi, że warzywa będą wyglądały bardzo schludnie, a wszystkie grządki będą równe i bardzo ładne.

Jak to zrobić?

Będziesz potrzebowała:

  • Wytłaczanka do jajek
  • Nóż
  • Nasiona
  • Plastikowa torba

Postępowanie:

W każdym wgłębieniu wytłaczanki wykonaj dziurki nożem.

Wypełnij otwory ziemią i zrób otwory na nasiona.

Umieść 1-2 nasiona w każdym wgłębieniu, posyp je ziemią i spryskaj wodą.

Wytłaczanki włóż do plastikowej torebki i odstaw w ciepłe miejsce.

Kiedy pojawią się pierwsze pędy, umieść karton pod lampą lub na słońcu. Gdy rośliny będą gotowe do posadzenia, po prostu umieść całą wytłaczankę w ogrodzie, lekko przykryj ziemią i spryskaj wodą.

Ta metoda jest bardzo prosta i skuteczna. Sadzonki rosną bardzo szybko, są chronione przed chwastami, a ogród wygląda schludnie.

error: Treść zabezpieczona !!