Wazony i osłonki na doniczki – wiosenne dekoracje

Kwiaty w domu nie są konieczne. Nie służą zaspokojeniu żadnej z ważnych życiowych potrzeb, jak jedzenie, sen lub odpoczynek. Wielu z nas jednak nie wyobraża sobie życia bez kwiatów. Od początku wiosny wstawiamy do wazonów żonkile i tulipany.

Kupujemy kolorowe prymulki. Aby w pełni cieszyć się widokiem kwiatów, potrzebujemy na nie ładnych naczyń. Szklane wazony i szklane osłonki na doniczki bardzo się przydadzą i wiosną i przez całe lato.

Szklane wazony na wiosenne bukiety

Potrzebujesz co najmniej kilku wazonów na kwiaty o dłuższych i krótkich łodygach. Jeśli chodzi o kształt i kolor szklanego wazonu, to dobierz go stylu, a jakim masz urządzone mieszkanie, a najlepiej – kup, taki, żebyś patrzyła na niego z przyjemnością, bo wazon z kwiatami przede wszystkim ma się podobać tobie. Kwiaty poradzą sobie w każdym wazonie, byleby miału wystarczającą ilość wody. Tulipany każdego rodzaju – czy to klasyczne, czy pierzaste o pełniejszych kwiatach – będą wyglądały wspaniale zarówno w wazonie pękatym i zwężanym ku górze, jak i w prostym, cylindrycznych lub w kształcie prostopadłościanu. Podobnie róże, przy czym róże bywają bardziej zróżnicowane jeśli chodzi o wysokość, więc jeśli często dostajesz lub kupujesz te bardzo długie, to potrzebujesz dużego solidnego wazony z grubego szkła. Na drobniejsze kwiatki kup sobie mniejszy wazon. Będzie ci łatwiej ułożyć je w nim tak, żeby wyglądały atrakcyjne.

Kolor szklanego wazonu dobierz raczej do wnętrza. Niekoniecznie musi się wtapiać w otoczenie, bo wazo i bukiet mają przyciągać wzrok. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup wazonów w kolorze, który będzie kontrastował z meblami lub ścianami.

Szklane osłonki na doniczki

Jeśli nie możesz przejść obok kwiaciarni lub straganu z kwiatami na bazarze, żeby nie kupić sobie hiacynta, prymulki albo krokusów, to potrzebujesz szklanych osłonek na doniczki. Wstawiasz w nie swoje zakupowe zdobycze i możesz je mieć na stole lub na dowolnym miejscu w domu a nie tylko na parapecie okiennym. Doniczkę wstawioną w szklaną osłonkę możesz swobodnie polewać i nie musisz się obawiać, że przecieknie. Szklane osłonki na doniczki dostępne są w tak wielu wzorach i kolorach, że będziesz miała niemały kłopot, żeby wybrać. Dobra rada: kup sobie kilka identycznych! Będą wyglądały fantastycznie ustawione obok siebie. Zrób sobie frajdę na wiosnę i spraw swoim kwiatom eleganckie osłonki.

error: Treść zabezpieczona !!