Aloes dzięki swej silnej energii ochrania mieszkańców w domu przed chorobami. Sprawdź.

Aloes to bardzo popularna roślina doniczkowa.

W rzeczywistości jest to roślina o dużej energii, ma cudowne właściwości. Ratuje ludzi przed chorobami i nieszczęściami. Aloes jest długowieczny, zachwycać swoją obecnością może nas nawet przez 100 lat! Często roślina ta jest przekazywana z pokolenia na pokolenie i stanowi talizman rodziny.

Zdrowie

Aloes śmiało można nazywać symbolem uzdrowienia i oczyszczenia. Wierzy się, że aloes pozostawiony w pomieszczeniu, gdzie przebywa chora osoba pozytywnie wpływa na proces zdrowienia. Aloes pomagać może także w depresji.

Wierzy się, że światło i ciepło z tej rośliny jest przekazywane osobie chorej i po czasie choroba ustępuje.  Aloes od dawna stosowany jest jako środek łagodzący ból, przyspiesza gojenie się ran. W dawnych czasach suszone liście tej rośliny wieszano na szyi osoby chorej, wierzono, że taki talizman je uleczy.

W dawnych czasach uważano również, że jeśli aloes zacznie usychać, a nie zmieniono nic w jego pielęgnacji to wkrótce wydarzy się coś złego.

Miłość i wiara

Aloes jest symbolem bogini Wenus. Uważa się, że roślina ta nadaje piękno i umacnia relacje między ludźmi. Powstał nawet „przepis” na przyciągnięcie przez dziewczynę miłości swojego życia. Brzmi on następująco:

  • Należy zerwać 13 liści aloesu.
  • Poprosić mentalnie roślinę o przebaczenie.
  • Schować liście w czyste i ciemne miejsce na 12 dni.
  • 13stego dnia należy spalić liście aloesu.
  • Następnie należy rozsypać popiół z nich u progu domu ukochanej osoby.

Kiedyś na weselach zamiast bukietów kwiatów dawano aloes. Młodzi sadzili go w wybranym przez siebie miejscu. Wierzono, że dopóki aloes rośnie, jest zdrowy i dobrze wygląda to małżeństwu nic nie zagraża.

Aloes w domu – kwitnięcie

W domowych warunkach aloes kwitnie bardzo rzadko. Jeśli uda nam się tak zaopiekować aloesem, że zacznie on kwitnąć – możemy sobie pogratulować. Oznacza to, że dom ma bardzo dobrą energię i odpowiednią aurę do rozwoju duchowego czy zawodowego.

Możemy nawet dowiedzieć się ile ta aura będzie trwała, wystarczy policzyć płatni na jednym z kwiatków. Ich ilość oznacza lata, które spędzimy pomyślnie. Miejsce, w którym zdecydujemy się postawić doniczkę z tą wspaniałą rośliną także ma znaczenie!

Strona południowa oznacza, że jego właściciele mogą spodziewać się poprawy w życiu osobistym, a także pojawienia się nowych, romantycznych uczuć. Gdy postawimy aloes po stronie wschodniej znormalizujemy relację w rodzinie, zapobiegniemy kłótniom i konfliktom. Zapewnimy także harmonię finansową.

Posiadanie aloesu ma same plusy. Oddychanie w pomieszczeniu, gdzie znajduje się ta roślina jest zdecydowanie łatwiejsze. Sprzyja ona także lepszemu odpoczynkowi i pracy. Warto stać się właścicielem tak cudownego kwiatu!

error: Treść zabezpieczona !!