Ten przepis na eliksir z buraka to klucz do długowieczności – sprawdź, dlaczego tak wielu go chwali.

Eliksir z buraków dla długowieczności – sposób przyrządzania

Jedno z najzdrowszych warzyw na świecie, burak, jest bogaty w minerały i przeciwutleniacze, które przewyższają inne warzywa. Jego dostępność i niska cena czynią go cennym skarbem, który warto wykorzystać.

Składniki:

  • 2 jabłka
  • 3 sztuki czerwonego buraka
  • 2 sztuki limonki lub cytryny
  • 7 młodych marchewek
  • 10 cm imbiru

Instrukcje:

Buraki i łodygi zalej lekko octem i ciepłą wodą. Starannie ubij w tym roztworze. Następnie wodę odsącz i powtórz mycie tylko czystą wodą. Pozostałe owoce i warzywa również dokładnie umyj.

Obierz buraki, usuń rdzeń i pokrój w grubszą kostkę. Podobnie przygotuj marchewkę, imbir i jabłka, przy czym jabłka pozostaw w skórce, usuwając jedynie rdzeń. Limonki lub cytryny obierz tak, by usunąć białe, gorzkie części. Pokrój miąższ w ćwiartki.

Wszystkie przygotowane składniki, w tym buraczaną pulpę, umieść w sokowirówce i przyrządź mieszany sok. Jeśli brak sokowirówki, zblenduj na gładkie puree i przecedź przez sitko, zachowując stałe części do innych potraw, jak ciasta czy placki.

Gotowy sok przechowuj w lodówce i pij według potrzeb. Ten napój odświeży Cię, dostarczając obfitości witamin i minerałów. Regularne picie przyniesie ulgę w dolegliwościach, poprawi wygląd skóry, włosów, paznokci i ogólne samopoczucie. Długowieczność stanie się Twoja.

Życzę smacznego!

error: Treść zabezpieczona !!