Zafunduj swoim dłoniom domową kurację odmładzającą nawet. wieku 60 lat. Wystarczy 10 minut tygodniowo

Zafunduj swoim dłoniom domową kurację odmładzającą. Wystarczy 10 minut tygodniowo, aby zadbać o kondycję dłoni.

Niestety kondycja skóry dłoni często zdradza nasz wiek jeszcze bardziej niż zmarszczki wokół oczu. O skórę twarzy możemy zadbać za pomocą specjalistycznych preparatów, kosmetyków czy zabiegów, natomiast z dłońmi sytuacja nie jest tak łatwa.

A przecież są one wizytówką każdej z pań. Zamiast wydawać pieniądze na kosztowną pielęgnację w salonie piękności zadbaj o swoje ręce w domowym zaciszu. Przedstawiamy pomysł na domowe spa dla dłoni, które głęboko oczyści skórę, rozjaśni ją, odmłodzi i zmiękczy.

Domowy salon piękności

Skóra na dłoniach jest wyjątkowo narażona na działanie czynników zewnętrznych. Promienie słoneczne, detergenty, uszkodzenia mechaniczne, wszystko to sprawia, że zaczyna się ona starzeć już po 20 roku życia! Gotowanie, sprzątanie czy praca w ogrodzie wpływają znacząco na jej kondycję.

Około 40 roku życia zaczynają się też pojawiać na skórze starcze plamki oraz piegi w wyniku ekspozycji na słońce. Całe szczęście znamy świetny sposób, żeby te procesy opóźnić lub zmniejszyć ich widoczność.

Składniki maski:

  • 2 łyżki soli (najlepiej morskiej),
  • 2 łyżki sody oczyszczonej,
  • 3 łyżki pianki do twarzy (lub innego preparatu do mycia twarzy).

Jeśli używasz soli gruboziarnistej, zmiel ją najpierw, np. w blenderze lub młynku do kawy. Następnie wymieszaj dokładnie wszystkie składniki aż do uzyskania konsystencji śmietany – warto poświęcić na tą czynność około minuty.Gotową maskę nakładaj na dłonie, rozpoczynając od paznokci i opuszków i przesuwając się do góry, aż do łokci.

Wmasowuj ją lekkimi, okrężnymi ruchami, robiąc delikatny peeling. Zwróć szczególną uwagę na zrogowaciałą skórę i naskórki. Po chwili maska zacznie twardnieć, a jej składniki będą się powoli wchłaniać. Pocieraj o siebie ręce z każdej strony przez 10 minut, a następnie spłucz je ciepłą wodą. Rezultat z pewnością cię zaskoczy!

Efekty:

  • Twoja skóra na dłoniach stanie się miękka i delikatna już po pierwszym użyciu,
  • jej peelingujące działanie sprawi, że pozbędziesz się martwego naskórka,
  • cienkie włoski na rękach będą stawać się coraz rzadsze, a już po 3 lub 4 użyciu przestaną rosnąć,
  • starcze plany i piegi rozjaśnią się lub z czasem całkowicie znikną, a skóra się wybieli już po pierwszym zastosowaniu.

Maskę stosuj nie częściej niż raz w tygodniu, gdyż jej działanie jest niezwykle silne i należy jej używać ostrożnie. Uważaj, aby nie pocierać zbyt mocno i nie dopuścić do przerwania ciągłości skóry – mogą tworzyć się ranki i zadrapania! Jeśli masz bardzo suchą skórę, dodaj do maski łyżkę oliwy lub innego pielęgnującego oleju.

Na zakończenie całej procedury użyj kremu nawilżającego. Jeśli spodobał ci się nasz relaksujący sposób na piękne dłonie – udostępnij i podziel się ze znajomymi!

error: Treść zabezpieczona !!