Rosyjski dietetyk zdradził kilka ważnych zasad na temat odchudzania. Oto specjalna metoda odchudzania.

Walka z nadwagą nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty. “Diety cud” okazują się zawodzić, a częsty po nich “efekt jo-jo” sprawia, że szybko wracamy do wagi wyjściowej.

Najpopularniejszy rosyjski dietetyk – doktor Aleksiej Kovalkov sam zmagał się latami z nadprogramowymi kilogramami. Lecz jak przystało na doktora nauk medycznych, problem ten rozwiązał z naukowa wręcz pieczołowitością.

Zgłębiając tajniki podstaw żywienia opracował metodę, która pozwala nie tylko schudnąć, ale i zachować przy tym zdrowie. Samą dietę przetestował zaś na samym sobie. Efekty okazały się być spektakularne. W sześć miesięcy Kovalkov schudł aż 52 kilogramy. Opracowanym schematem dzieli się teraz ze swoimi pacjentami w stworzonej dla nich klinice. W czym tkwi jego sekret?

Dieta Aleksieja Kovalkova – podstawowe zasady

Według rosyjskiego lekarze przed przystąpieniem do diety należy pamiętać o trzech bardzo ważnych rzeczach:

  • Identyfikacja indywidualnego powodu przybierania na wadze (lub nieumiejętności stracenia zbędnych kilogramów).
  • Motywacja i odpowiedzialność za własne zdrowie i proces chudnięcia.
  • Zidentyfikowane, jasno wyrażone oraz realne cele.

Pierwszy etap chudnięcia to zmiana nawyków związanych z ruchem.

Powszechnie wiadomo bowiem, że to on odpowiada w znacznej mierze za utratę kilogramów i spalanie kalorii. Bez ruchu i odpowiedniej dawki ćwiczeń trudno będzie osiągnąć zadowalające rezultaty. Na szczęście Kovalkov wcale nie zaleca katorżniczych wizyt na siłowni i ćwiczeń.

Niedostosowanych do obciążonych już przecież nadwagą ciał. Na samym początku wystarczy zaopatrzyć się w krokomierz. Będzie on doskonałym asystentem kontrolującym naszą aktywność i postępy. Na początek wystarczy 8 do 12 tysięcy kroków dziennie. Tak niewiele, a zmienić może naprawdę dużo.

Drugi element diety doktora Kovalkova to ograniczenie spożywania węglowodanów w postaci produktów mącznych, ziemniaków i białego ryżu.

Oczywiście należy odstawić także wszystkie dania typu fast food, słodycze i słodzone napoje. Pomoże to w sposób naturalny i delikatny oczyścić cały układ pokarmowy z nadmiaru zalegających w nim toksyn. Już samo to sprawia, że pacjenci Kovalkova w pierwszym etapie tracą od trzech do pięciu kilogramów.

Zbilansowana, zdrowa dieta, duża dawka ruchu i systematycznie wprowadzane ćwiczenia siłowe sprawiają, że utrata wagi przebiega na poziomie 100-200 gramów dziennie. Etap ten trwa aż do osiągnięcia wymarzonego celu.

Przez kolejnych 12-18 miesięcy dochodzi do utrwalenia rezultatów. Pacjent, którego organizm przyzwyczaił się już do zdrowego trybu życia musi pamiętać, aby nie zaprzepaścić osiągniętych rezultatów. Nowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna są gwarantami zachowania nowej, smuklej sylwetki na kolejne lata.

Prawidłowe i zbilansowane żywienie według Kovalkova

W swoim schemacie odchudzania Kovalkov stawia na niskotłuszczowe produkty o wysokiej zawartości białka. Zaleca wręcz codziennie przed snem spożywać dwa jajka na twardo. Jednak duża ilość białka w diecie może prowadzić do uciążliwych zaparć i innych problemów ze strony układu pokarmowego.

Dlatego też doktor poleca uzupełniać swoją dietę o duże ilości błonnika pokarmowego pochodzącego z warzyw liściastych, świeżych ogórków, papryki i wszelkiego rodzaju ziół. Do swojej diety należy włączyć także otręby pszenne, które doskonale wpływają na perystaltykę jelit i dają uczucie sytości. Nie odkładają się przy tym w tkance tłuszczowej.

Innym polecanym produktem są orzeszki piniowe. Zawarta w nich L-arginina wzmacnia układ nerwowy (a co za tym idzie, wpływa na naszą motywację) i uczestniczy w procesie spalania tłuszczu. Co ważne, doktor Kovalkov zauważa, że nie istnieje jeden uniwersalny model chudnięcia.

Każdy organizm jest inny. W różnym tempie odkłada się nasza tkanka tłuszczowa i w różnym czasie możemy ją spalać. Dlatego też w procesie odchudzania ważne jest monitorowanie stanu zdrowia i dostosowywanie diety do aktualnych wymogów organizmu.

Częste badania kontrolne i wizyty u lekarza lub dietetyka pozwolą schudnąć szybko, ale też mądrze i zdrowo.

error: Treść zabezpieczona !!