Dla kobiet po 50. roku życia proste ćwiczenia mogą pomóc złagodzić ból stawów i pleców.

Ćwiczenia te są szczególnie polecane dla kobiet prowadzących siedzący tryb życia, zwłaszcza tych, które żyją w pozycji statycznej. Rezultaty docenią również ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia i mało się ruszają podczas pracy.

Ból w dolnej części pleców, miednicy i nerwu kulszowego jest częstą dolegliwością kobiet po 50 roku życia. Te ćwiczenia są specjalnie zaprojektowane dla kobiet po 50 roku życia, ale mężczyźni również mogą z nich skorzystać.

Na jakie problemy może nam pomóc artykuł? Ćwiczenia mogą pomóc w przypadku bólu ramion, kolan i pleców. Wiele osób, które cierpią z powodu bólu i zapalenia nerwu kulszowego, znajduje ulgę dzięki ich stosowaniu. Mogą być również stosowane w celu wzmocnienia mięśni miednicy i wyszczuplenia nóg. Można je wykorzystać, aby pomóc zrelaksować się po długim dniu.

Ćwiczenia te są łatwe i o niskim wpływie. Mogą pomóc złagodzić ból i odblokować nerwy kulszowe. Specjaliści zalecają, aby wykonywać je codziennie, aby poprawić ogólny stan zdrowia kręgosłupa.

Pamiętaj również, że na początku ćwiczeń możliwe jest, że nie będziesz w stanie długo stać w pewnych pozycjach. Jest to normalne dla osób, które nie ćwiczą często. Nasz program treningowy powinna skonsultować każda osoba, która choruje na schorzenia kręgosłupa.

Program treningowy

Połóż plecy płasko na brzuchu i delikatnie ugnij kolana. Wdech. Wdech. Unieś ramię podczas wdechu. Następnie zrób wydech. Każde ramię powinno być trzymane przez 30 sekund.

Ważna uwaga: Nie kładź całej dłoni na ziemi. Zamiast tego dotknij dłonią powierzchni i połóż ją w dół. Przez cały czas będziesz czuł, jak Twoje ramiona się napinają. Dzięki temu Twoje mięśnie będą aktywne. Podczas ćwiczenia Twój kręgosłup powinien przez cały czas dotykać podłoża. Twoje plecy również powinny dotykać podłogi.

Podobnie jak we wcześniejszym ćwiczeniu, podnoś oba ramiona jednocześnie. Zachowaj płynność ruchu. Ten krok ma na celu wzmocnienie Twoich ramion. To ćwiczenie jest zalecane dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów lub artretyzm. Może również pomóc w przypadku bólu ramion. Przez jedną minutę ćwicz.

Trzymaj ramiona prosto i umieść je po bokach. Następnie przywróć je do pierwotnej pozycji. Nie kładź ich na ziemi. Podczas ćwiczenia możesz poczuć lekkie pieczenie. To uczucie szybko zniknie.

Podczas ćwiczenia zwróć uwagę na wdech i wydech. Zadbaj również o płynność. Rozłóż ręce na całej macie z rękami uniesionymi do góry. Możesz poruszać nimi jednocześnie w górę i w dół. Przez jedną minutę ćwicz.

Podczas wykonywania tej czynności nie opuszczaj ramion. Twoje ramiona powinny być wyciągnięte na zewnątrz. Kontynuuj „pulsowanie”, kierując dłonie w dół. Następnie możesz odwrócić ręce i kontynuować „pulsowanie” przez 1 minutę.

Twoje ręce powinny znajdować się za głową. Weź głęboki, powolny oddech. Teraz płynnym ruchem opuść ręce. Rób to przez jedną minutę. Aby wzmocnić dno miednicy, podnieś jedną nogę i odsuń ją od siebie. Następnie odsuń ją do tyłu. Podczas tego ćwiczenia twoja miednica nie powinna się poruszać. Każda noga powinna być ćwiczona przez 2 minuty.

Następnie rozłóż nogi, a potem delikatnie złóż je razem. Podczas składania nóg utrzymuj napięte mięśnie brzucha. Pomaga to poprawić procesy metaboliczne i krążenie limfy.

W ciągu zaledwie kilku krótkich dni, ćwiczenia te będą miały pozytywny wpływ na Twoje ciało.

error: Treść zabezpieczona !!