Zastosuj się do tego 4-tygodniowego wyzwania i zrzuć kilka zbędnych kg z brzucha. Schudłam już 6 kg.

Aby zrzucić z brzucha zbędne kilogramy nie wystarczy stosować diety, równie ważny jest regularny ruch.

Przy odpowiedniej mobilizacji i odrobinie samozaparcia efekty będą zauważalne już po 4 tygodniach. Co należy zrobić? Po pierwsze ważna będzie dieta bogata w owoce i warzywa, ograniczyć należy z kolei cukier i słodycze, a także ciężkostrawne oraz tłuste produkty.

Codziennie warto się zmusić do 30 minutowego spaceru, a także wykonać zestaw 4 opisanych poniżej ćwiczeń, które pomogą pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha. Każde z ćwiczeń należy wykonywać przez minutę, w 3 seriach, co najmniej 5 dni w tygodniu.

Ćwiczenie 1

Połóż się na plecach, wyprostuj nogi w kolanach, dłonie ułóż wzdłuż tułowia, a następnie unieś nogi oraz biodra do góry.

Górny odcinek kręgosłupa oraz głowa i ramiona powinny pozostać nieruchomo na podłożu. Pozycję należy utrzymać przez około 2 sekundy.

Ćwiczenie 2

Oprzyj stopy oraz dłonie na macie, biodra powinny być uniesione do góry, a głowa skierowana do podłoża. Unieś prawą rękę oraz lewą stopę i utrzymaj je w górze przez około 2 sekundy, a następnie zmień strony.

Początkowo może być trudno utrzymać równowagę, ale trening czyni mistrza i po kilku powtórzeniach ćwiczenie powinno być coraz łatwiejsze do wykonania.

Ćwiczenie 3

Oprzyj stopy i dłonie na macie. Następnie skieruj jedną nogę w kierunku brzucha, drugą pozostawiając na podłożu, a następnie zrób to samo zmieniając nogę.

Dłonie powinny być cały czas wyprostowane i opierać się na podłożu. Brzuch podczas wykonywania ćwiczenia powinien być cały czas napięty. Ćwiczenie należy wykonywać przez minutę, w jak najszybszym tempie.

Ćwiczenie 4

Połóż się na plecach i ugnij nogi w kolanach. Ręce ułóż pod głową. Prawą stopę oprzyj na lewym kolanie, podnosząc jednocześnie lewą nogę do góry, tak aby między udem a łydką utworzył się kąt prosty.

Jednocześnie w tym samym czasie dotknij lewym łokciem lewego kolana. Pozycję w górze należy utrzymać przez kilka sekund, a następnie położyć lewą stopę oraz łokieć z powrotem na macie.

Ćwiczenie należy wykonywać przez 30 sekund, a następnie zmienić strony.

error: Treść zabezpieczona !!