Regularność kluczem do sukcesu – Ćwiczenia polecane dla kobiet w wieku 40+

Lata płyną nieubłaganie. Niekiedy trzeba będzie o siebie dodatkowo zadbać.

Ważne jest zdrowe odżywianie, regularne badania i aktywność fizyczna. W poniższym artykule przedstawimy listę świetnych ćwiczeń, które są szczególnie polecane dla kobiet po 40 roku życia.

Ważne jest, aby być systematycznym i dokładnym w swoich rutynowych ćwiczeń.

Ćwiczenia te przeznaczone są dla kobiet dojrzałych. Ta grupa najczęściej zmaga się z nadwagą spowodowaną hormonami. Co to oznacza? Aby wspomóc kości i wzmocnić mięśnie, powinnaś wykonywać te ćwiczenia przynajmniej raz w tygodniu.

Duża część dojrzałych kobiet wierzy, że codzienne bieganie jest najlepszym sposobem na schudnięcie. W praktyce to przekonanie nie jest zbyt przydatne. Ćwiczenie to nie jest zalecane dla kobiet po 40 roku życia. Może ono spowodować poważne obciążenie mięśni i stawów.

Możesz kontrolować swoją wagę i poprawić ogólny stan zdrowia, wykonując ćwiczenia, które omówimy za chwilę. Ćwiczenia te są na tyle łatwe, że można je wykonywać codziennie.

Zacznijmy od mięśni pleców i brzucha.

Czy odczuwasz ból w plecach lub ramionach? Niedostateczna siła w podtrzymujących je mięśniach jest tym, co powoduje ból w plecach. Możesz je wzmocnić, podnosząc górną część pleców na rękach. To ćwiczenie zaczyna się od tego, że leżysz na brzuchu. Powoli rozszerzaj łokcie, aż osiągną pełny wyprost. Przez około pięć sekund utrzymuj tę pozycję, a następnie powtórz całe ćwiczenie trzydzieści razy.

Jest to kolejne ćwiczenie wzmacniające.

Twoje ciało powinno być proste, a ramiona wyciągnięte. Powoli podnoś jedną nogę, aż osiągnie punkt pionowy. Następnie połącz ją z drugą. Kiedy obie nogi są wyciągnięte, powinny być ustawione względem siebie pod kątem prostym. Przez 10 sekund utrzymuj tę pozycję, a następnie powoli opuszczaj nogi po jednej, nie obie. Możesz to zrobić 30 razy.

Następnie popraw stawy w nogach.

Leżąc na plecach, zegnij się w kolanach tak, aby nogi znalazły się jak najbliżej klatki piersiowej. Możesz też pomóc sobie, trzymając kolana rękami. To ćwiczenie jest świetne na regenerację stawów biodrowych i kolanowych.

Polecamy drugie ćwiczenie, które polega na unoszeniu jednego kolana i przeciwnego do klatki piersiowej. Tym razem wykonujesz je na stojąco. Aby zapewnić sobie równowagę, ważne jest, aby podczas wykonywania tego ćwiczenia trzymać plecy prosto. To ćwiczenie można wykonywać w wolnym czasie, siedząc.

Należy również zwrócić uwagę na mięśnie pośladków i ud, dlatego omówimy je tutaj.

Proponujemy unieść nogi tak, aby stopa była jak najwyżej w kierunku głowy. Klęk podparty to pozycja wyjściowa. Trzymaj nogę wyprostowaną, aż osiągnie najwyższy punkt. Powtórz to 15 razy.

Polecamy ostatnie ćwiczenie, które polega na jednoczesnym podniesieniu prawej nogi, a także lewej ręki.

Pozwoli Ci to na zachowanie tej samej pozycji wyjściowej, którą zastosowaliśmy w poprzednim ćwiczeniu: klęku podpartego. Dzięki temu zmobilizujesz całą swoją masę mięśniową.

Ogromną różnicę może sprawić systematyczność w realizacji swoich celów. Jeśli poniesiesz porażkę, nie trać serca! Powodzenia!

error: Treść zabezpieczona !!