Stosuje te triki na storczyki i moje kwiaty w końcu są bujne jak nigdy. O większości z nich nie miałam pojęcia.

Naturalne środowisko storczyków, to głównie klimat tropikalny. Często można je spotkać w dżunglach, gdzie nie brakuje wysokiej temperatury i wilgoci. Ze względu na te aspekty orchidee potrzebują specjalnej troski, aby móc zdrowo rosnąć w naszym klimacie.

Dlaczego korzenie storczyków są wyjątkowe?

Storczyki mają tzw. korzenie powietrzne, dzięki którym mogą rosnąć bez udziału jakiejkolwiek ziemi w swoich naturalnych siedliskach. Pobierają substancje do przetrwania z kory drzew i powietrza.

Główną funkcją korzeni storczyków jest dostarczanie całej roślinie składników odżywczych potrzebnych do jej wzrostu. W tym wypadku drugorzędny aspekt stanowi utrzymanie się w podłożu lub na drzewie. Zdrowe korzenie powietrzne są zielone, niezależnie od tego, gdzie rosną.

Wypełnia je chlorofil, co sprawia, że potrzebują promieni słonecznych do odpowiedniego rozwoju. Dlatego też powinno się sadzić domowe storczyki w przeźroczystych doniczkach. Korzenie, które rosną w powietrzu, są ciągle zielone i rzadko ciemnieją.

Aby sprawdzić czy korzeń jest żywy należy wsadzić go pod bieżącą wodę – jeśli zrobi się po chwili trochę jaśniejszy, twardszy oraz gładszy, to znaczy, że jest wciąż żywy. Takich korzeni nie wolno przycinać, szczególnie w fazie kwitnienia, bo roślina może zwiędnąć. Z kolei, jeśli po wsadzeniu pod wodę korzenie storczyka nie zareagują – konieczne jest podcięcie, aby storczyk mógł wytworzyć nowy system korzeni.

Choroby korzeni

error: Treść zabezpieczona !!