Pożegnaj zbędne kilogramy, słaby wzrok i zmęczenie – pij ten sok codziennie, a szybko zauważysz, że Twój brzuch maleje.

Chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, zmęczenia i polepszyć swój wzrok? Jest na szybki i sprawdzony sposób w postaci soku z marchewki i cytryny.

Napój ten jest bogatym źródłem witamin, które działają korzystnie na nasze zdrowie. Sok z marchewki i cytryny dodaje energii na cały dzień, ma orzeźwiający smak oraz zawiera mnóstwo witamin.

Z poniższego artykułu dowiesz się czemu sok z marchewki i cytryny korzystnie wpływa na organizm człowieka i w jaki sposób go przygotować.

Korzyści zdrowotne:

Ochrania serce!

Niezależnie od wieku musimy dbać o nasze serce, aby pracowało ono w prawidłowy sposób. Sok jest źródłem potasu i składników odżywczych, które odpowiedzialne są za kontrolowanie ciśnienia krwi.

Również jest bogaty w witaminę C, która korzystnie wpływa na nasze serce, działa przeciwko wolnym rodnikom oraz pomaga w utrzymaniu zdrowia komórek.

Sposób na lepszy wzrok!

Marchewka zawiera dużą ilość witaminy A oraz beta-karotenu oraz jest istotna dla utrzymania zdrowych oczu. Składniki odżywcze występujące w tym warzywie chronią komórki, a zwłaszcza te w rogówce.

Pomaga pozbyć się kilogramów!

Sok z marchewki i cytryny ma właściwości moczopędne, pomaga usunąć nadmierną ilość płynów z organizmu oraz likwiduje wzdęcia. Ma funkcję termogeniczną, która odpowiada za spalenie tkanki tłuszczowej poprzez przyspieszenie metabolizmu organizmu.

Kolejną zaletą tego napoju jest to, że składniki w nim zawarte zwalczają zmęczenie oraz działają pobudzająco. Dlatego też sok ten może w doskonały sposób zastąpić poranną kawę.

Ratunek przy kaszlu i grypie!

Połączenie cytryny i marchewki to dobre lekarstwo na ból gardła, kaszel oraz śluz znajdujący się w płucach i oskrzelach. Podczas choroby stosuj sok ten jako kuracje wspomagająca, która przyniesie szybkie efekty!

Przepis na sok z marchewki i cytryny

Składniki:

  • 1/4 szklanki soku z cytryny
  • 2 szklanki pokrojonej marchewki
  • 1/4 szklanki wody

Przygotowanie:

Do blendera wrzuć posiekaną marchewkę, dodaj wody i wymieszaj. Następnie dodaj sok z cytryny i całość wymieszaj.

Gotowe, smacznego!

error: Treść zabezpieczona !!