Tarczycę można leczyć nie tylko tabletką. Oto 7 naturalnych sposobów na niedoczynność tarczycy.

Zmagając się z niedoczynnością tarczycy warto zastosować 7 naturalnych sposobów. Tego poważnego schorzenia nie wolno w żaden sposób lekceważyć.

Produkowane przez nią hormony są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego z nas. Obecnie jest wiele dostępnych i zalecanych naturalnych sposobów, jednakże nie wolno zapominać o przestrzeganiu właściwej diety każdego dnia oraz o ruchu fizycznym.

Aktywność fizyczna jest podstawą każdego z nas!

Osoby cierpiące na niedoczynność tarczycy mają znacznie zwolniony metabolizm. Poza tym, że takiej osobie jest zimno to dodatkowo jest ona ciągle zmęczona. Zaleca się, aby przestrzegać średnią intensywność chociaż 3 razy tygodniowo. Ćwiczenia powinny być na tyle męczące, aby wywołały poty. Kiedy rozgrzeje się organizm to przyspieszy się metabolizm.

Jod stanowi potrzebny pierwiastek do właściwego funkcjonowania tarczycy.

Jego brak wywołuje zaburzenie regularnej pracy gruczołu. Wodorosty stanowią niezwykle bogate źródło jodu. Ponadto glony kelp i kombu idealnie smakują w połączeniu ich z warzywami albo roślinami strączkowymi. Obecnie można kupić również suszone wodorosty. Zaleca się jedzenie ich albo w suszonej postaci, albo gotowane wcześniej przez 20 minut – wtedy bowiem stają się one miękkie.

Jedzenie pikantnych potraw pomoże przyspieszyć wolny metabolizm.

Przykładem jest przede wszystkim chili albo pieprz cayenne bądź imbir, które rozgrzewają szybko organizm. Nie każdy jednak lubi pikantne potrawy. W tym przypadku można zatem stopniowo, w niewielkich ilościach wdrażać je do codziennego menu.

Zdecydowanie każdy z nas woli wziąć ciepłą kąpiel. Nie należy jednak zapominać, iż zimny prysznic jest jak najbardziej wskazany, zalecany i zdrowy.

Tego typu kuracje są bardzo często stosowane np. w sanatoriach albo uzdrowiskach. Można samemu przygotować je przecież w domowych warunkach! Chłodniejsza woda działa pobudzająco na ciało do jego kolejnego działania.

Z początku może to być nieprzyjemne, ale wraz z upływem czasu można do wszystkiego przyzwyczaić się, a w tym nawet do zimnej wody! Efekty będzie można dostrzec w naprawdę szybkim czasie. Zapewne potem każdy kto choć kilka razy spróbował, jeszcze nieraz zdecyduje się na zimną kąpiel, ponieważ przynosi ona wręcz zadowalające rezultaty! Z czasem okaże się ona nawet przyjemna.

error: Treść zabezpieczona !!