Przygotuj naturalny smar dla Twoich bolących stawów. Zalecane dla osób po 50-tce. Potwierdzone przez lekarzy.

Bóle mięśni i stawów często doświadczają osoby starsze, ale tak naprawdę mogą dotyczyć osób w każdym wieku. Przyczyn pojawienia się chorób układu mięśniowo-szkieletowego jest bowiem wiele, a wliczają się w nie między innymi nadwaga, przewlekłe choroby, urazy czy nieodpowiednia dieta. Ból mięśni i stawów kolanowych jest z pewnością jednym z najbardziej nieprzyjemnych.

Skutecznie utrudnia tym samym codzienne funkcjonowanie osobie, która go doświadczyła. Pojawić się może w najbardziej nieodpowiednim momencie. Często zaleca się w takiej sytuacji stosowanie środków przeciwbólowych.

Jest jednak naturalny oraz domowy sposób, aby naprawić zużytą chrząstkę i zapomnieć o bólu. Mowa tutaj o leku, który można zrobić w domu, ponieważ do jego stworzenia potrzebne są suszone liście i kwiaty roślin.

Potrzebne składniki:

  • 1 łyżeczka mięty
  • 1 łyżeczka rozmarynu
  • 1 łyżeczka tymianku
  • 1 łyżeczka szałwi
  • 1 litr wody

Jak przyrządzić omawiany lek?

W pierwszej kolejności zagotuj wodę oraz dodaj do niej wymienione wcześniej składniki. Następnie gotuj przez 3 minuty, a po upływie tego czasu zdejmij garnek z ognia i odstaw go na 20 minut, nie zapominając o przykryciu. Gotowy napój można przechowywać w lodówce do 5 dni.

Jak wygląda kuracja?

Przyrządzony lek stosuj 2 razy dziennie. Rano na czczo oraz 30 minut przed snem. Czas trwania takiej kuracji powinien wynosić 3-4 tygodnie. Z czasem zauważysz zmniejszający się ból w nogach, który ostatecznie całkiem zniknie.

W prawidłowym funkcjonowaniu układu mięśniowo-szkieletowego, istotną rolę odgrywa odpowiednia ilość aktywności fizycznej, dlatego zwłaszcza w sytuacji gdy prowadzisz siedzący tryb życia, na pozbycie się problemów ze stawami, dobrym rozwiązaniem może okazać się regularne wykonywanie ćwiczeń.

Wśród obecnych zaleceń sporą popularnością cieszą się te rekomendowane przez dr Bubnovsky’ego.
error: Treść zabezpieczona !!