Lekarze potwierdzają: Oto 17 źródeł magnezu – zmniejszają ryzyko zawału serca, depresji oraz skurczy.

W obecnych czasach za niedobór magnezu w organizmie odpowiada niezdrowy tryb życia oraz nieprawidłowa dieta. Za braki minerału odpowiada również niewłaściwy sposób przetwarzania żywności.

Na przykładzie ryżu oraz białego pieczywa, na przestrzeni lat straty w zawartości magnezu w produktach wynoszą aż 75%.

Suplementacja magnezu

Oprócz zbilansowanej diety, braki magnezu w organizmie można uzupełnić także dzięki stosowaniu suplementów diety, które dostępne są w każdym sklepie ze zdrową żywnością oraz aptekach. Preparaty te można podzielić na kilka typów, do których zaliczają się chlorki magnezu, siarczany oraz cytryniany.

Należy pamiętać, aby spożywanie magnezu było zrównoważone wraz z dostarczaniem organizmowi wapnia. Dodatkowo istotne jest także, aby nie łączyć przyjmowania magnezu wraz z witaminą D, ponieważ hamuje ona jego przyjmowanie.

Korzystny wpływ magnezu na organizm

Magnez wpływa na około 300 enzymów trawiennych w organizmie, a także pomaga w przyswajaniu wapnia oraz jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania komórek w nerwach i mięśniach. Minerał ten zapobiega rozwijaniu się różnych chorób, a także wpływa pozytywnie na ich leczenie.

Do chorób tych można zaliczyć np. PMS, zawał mięśnia sercowego, astma, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, migotanie przedsionków oraz RLS.

Czytaj dalej

error: Treść zabezpieczona !!